torsdag, 22 februari, 2024

Kontakt » Expeditionen

Expeditionen

Distriktsexpeditionen

Distriktsexpeditionen ligger på Luntmakargatan 84 i Stockholm. T-station Rådmansgatan. Välkommen!

EFS Mittsverige
Luntmakargatan 84
113 51 Stockholm

Telefon: 08–441 85 20
Fax: 08–551 104 20
E-post: mittsverige@efs.nu

Vi finns på expeditionen som en service och en sammanhållande kraft för hela distriktet. Kontakta oss gärna! Vi är till för att ta emot synpunkter och att sprida idéer och uppslag.

EFS Mittsveriges Bankgiro: 473–3150
EFS Mittsveriges swish-nummer: 123–029 41 08

Vi som jobbar på distriktsexpeditionen är

Pontus Adefjord : Regional missionsledare 100%

Pontus Adefjord

Regional missionsledare 100%
pontus.adefjord@efs.nu
073-856 94 21

Regional missionsledare

Lena Harris : Biträdande regional missionsledare

Lena Harris

Biträdande regional missionsledare
lena.harris@efs.nu
073-856 94 23

Biträdande regional missionsledare

Tea Gustavsson : Organisationssekreterare 75%

Tea Gustavsson

Organisationssekreterare 75%
tea.gustavsson@efs.nu
073-856 94 30

Ansvarar för medlemsregister, EFS och Salts i Mittsveriges årsrapporteringar. Ständig sekreterare i distriktsstyrelsen.

Gustav Hafström : Saltkoordinator 100%

Gustav Hafström

Saltkoordinator 100%
gustav.hafstrom@efs.nu
070-144 13 19

Saltkoordinator med huvudansvar för teologiska frågor. Reser gärna i distriktet och predikar Guds Ord. Brinner för evangelisation och integration

Katarina Svedman : Saltkoordinator & samordning Brogården/Hälsingland 100%

Katarina Svedman

Saltkoordinator & samordning Brogården/Hälsingland 100%
katarina.svedman@efs.nu
073-856 94 36
Elias Manfredh : Redovisningsassistent 100 %

Elias Manfredh

Redovisningsassistent 100 %
elias.manfredh@efs.nu
0738-56 94 24

Ansvarar för kund- och leverantörsreskontran, fakturering samt den löpande redovisningen. Elias ansvarar även för utlämnande av nycklar och taggar i fastigheten Rehnsgatan/Luntmakargatan samt övriga frågor gällande fastighetsskötsel.

Therése Axell : Redovisningskonsult 50%

Therése Axell

Redovisningskonsult 50%
therese.axell@efs.nu
073-856 94 31

Ansvarar för redovisning av skatt, tertial- och årsbokslut samt budgetarbete.

Tsion Asfaha Teklehaymanot : Lokalvårdare

Tsion Asfaha Teklehaymanot

Lokalvårdare

Ansvarar för att våra lokaler är rena och fräscha.

Magnus Lennartsson : Scoutkonsulent 20%

Magnus Lennartsson

Scoutkonsulent 20%
magnus.m.lennartsson@efs.nu
021–40 45 68

Magnus är anställd för att jobba med scouting inom EFS och Salt Mittsverige.

Sara Hafström : Kommunikatör 25%

Sara Hafström

Kommunikatör 25%
sara.hafstrom@efs.nu
073-856 94 20

Arbetar med hemsideuppdateringar och distriktets sociala medier.